Студія фарб та декору Bogema

Що таке емалева фарба?

         Емаль є однією з найпопулярніших лакофарбових матеріалів. Її переваги в простоті використання і красивою глянцевому поверхні по завершенню робіт, при цьому вартість приємно порадує.

 

         Правильно підібрана емаль - запорука довговічності поверхні, що фарбується. Для початку давайте трохи розберемося в складі цього матеріалу, який складається з 5 компонентів:

 

 - Лаки;

- Розчинники;

- Наповнювачі;

- Різнопланові функціональні добавки;

- Пігмент необхідного кольору.

        

         Застосовуються емалі і для внутрішніх, і для зовнішніх робіт завдяки відмінній адгезії з різного роду поверхнями. Емалеві фарби по висиханню утворюють тверду плівку, яка більш еластичними та міцними ніж у водоемульсійних і масляних фарб. Використовуючи з емаллю важливо пам'ятати про її токсичності і пожежонебезпеки, але при цьому вона досить швидко висихає і відмінно захищає від агресії навколишнього середовища.

         Існують кілька видів емалевих фарб, такі як:

 

 

   Нітроемаль - складається з нітрату целюлози, що дозволяє їй швидко висихати навіть при кімнатній температурі. Такі емалі істотно забруднюють навколишнє середовище і по це їх застосування обмежене у багатьох країнах. Для нанесення найкраще використовувати розпилювачі;

   Алкідна - самая популярная эмалевая краска из-за своей долговечности, простоты нанесения, эластичной структуры и скорости высыхания. Устойчивость к влаге и перепадам температур  открывает    дополнительный спектр применения;

  Поліуретанові - одні з найбільш зносостійких. Широко знайшли для себе застосування в приміщеннях з великою прохідністю в якості фарби для підлоги. Через високу токсичність фарбувати поверхню необхідно в засобах захисту та обов'язково з провітрюванням.

 

 

  

         Також можна відзначити однією з особливостей емалевої фарби спосіб нанесення. Для досягнення найкращого результату її варто підігріти. Зробити це можна просто поставивши банку в гарячу воду і потім добре перемішавши. Інструмент для нанесення грає теж важливу роль, так як неправильно підібравши його можна отримати зовсім незадовільний результат. З огляду на рекомендації і правильність підготовки поверхні перед фарбуванням Ви отримаєте відмінний результат на довгі роки.