Студія фарб та декору Bogema

Для чого потрібна грунтовка?

          Скільком з нас доводилося чути фразу: "Загрунтувати поверхню ...", але багато хто з нас дійсно замислювалися для чого це потрібно ?! Давайте розберемося...

 

         Грунтовка ̶ це спеціальний багатокомпонентний розчин, що забезпечує підготовку поверхні до подальших робіт, а наявність в її складі різних компонентів надає їй багатофункціональність. Наприклад, додавання клейових компонентів служить для армування поверхні, а полімери та адгезійні добавки ̶ надають необхідну пористість. Бітум і різні масляні компоненти додадуть плівкоутворення поверхні і захистять від впливу зовнішнього середовища. Також існують і антисептичні добавки для захисту від грибків та комах.

 

         Які ж існують види грунтовок?! Розберемо по порядку ...

 

Для мінеральних поверхонь

 

          Стіни і стелі приміщень, будь-то цегла, бетон або штукатурка ̶ найчастіше потребують грунтовці з глибоким проникненням і біокомпонентами. Для підготовки потрібно добре очистити, пропилососити поверхню і тільки після цього гарантувати пензлем або валиком. Результат перевіряється гранично просто ̶ проведіть рукою, якщо на долоні немає слідів, то все готово до подальших робіт.

 

Для дерева

 

         Спочатку необхідно ретельно просочити поверхню антисептиком і тільки після цього гарантувати. Алкідні грунтовки підходять найкраще, вони працюють як розпушувач підстави і дозволяють фарбі проникати вглиб. У слідстві покриття зношується набагато довше.

 

Для металевих покриттів

 

         Для застосування грунтовки необхідно ретельно видалити з поверхні іржу, жирні та інші плями. Кращим вибором стануть фосфатні і ізолюючі грунтовки. Варто звернути також увагу на колір металу, наскільки агресивне середовище і чим будете покривати після грунтування.

 

         Бажаний результат після ремонту на 90% залежить від правильної підготовки поверхні, завдяки чому економія на грунтовці може зіграти злий жарт. Грунт є досить дешевим матеріалом, але дозволяє зменшити витрату фінішних матеріалів. До того ж такого захисту, яку забезпечує грунтовка набагато складніше добитися іншими матеріалами та й ціна Вас не особливо порадує.