Студія фарб та декору Bogema

Як видалити іржу з металу перед фарбуванням?

            У ліричному поданні, іржею можна назвати осіннє листя, наприклад: ... Іржа і жовтизна - чарівність очей (С. Гандлєвський). Але ця стаття не для любителів поезії або шанувальників стайлінгу в стилі Rat-look. У повсякденному житті вам, скоріше, знадобляться всі методи боротьби при виявленні цього явища, "вбиває" метал, перш ніж наносити фарбу по іржі.

 

            Іржею в побуті прийнято називати насичений буро-червоний наліт, що утворюється на поверхні металевих виробів, хоча такий шкідливий шар може бути виявлений і на інших площинах. Необроблений метал беззахисний перед процесом корозії, а також неминучим появою результату - іржі. Профілактичні заходи можна застосувати до нових виробів, спрямовані на запобігання початку корозійного процесу. В інших випадках, однозначно, необхідно приступити до активних дій з порятунку поверхні і підготовці до покриття фарбою для металу.

             На першому етапі оціните ступінь пошкодження верхнього шару, умови експлуатації, загальний стан, приблизну суму можливих витрат для отримання оновленого металевого продукту або деталі. Акція, що проводиться нашою компанією, дозволить придбати грунт по іржі або, наприклад, фарбу 3 в 1 за прийнятними цінами.

 

             Корозія змінює властивості металу, завдяки фізико-хімічним реакціям з навколишнім середовищем. Наше завдання - усунути негативний вплив або максимально зменшити швидкість протікання цих процесів: перетворити хімічно активні компоненти в пасивні до зовнішнього впливу.


          Методи видалення іржавого шару умовно ділять на:

  • - механічне чищення;
  • - термічну (за допомогою пальника);
  • - хімічну.

 

             Термічну очищення використовувати не рекомендуємо: в домашніх умовах вона не забезпечить належного ефекту. Повністю видалити іржавий шар вам не вдасться, а ось заводську окалину, якщо вона є, знищите. Тут наводимо даний метод лише з ознайомчою метою.

            Механічне очищення проводиться вручну абразивними матеріалами або за допомогою електричного шліфувального інструменту до тих пір, поки від пухких буро-коричневих частинок не залишиться навіть слідів. У промислових масштабах використовують піскоструминні апарати для обробки великих площ або великих об'єктів.

 

          Хімічний метод видалення слідів корозії допомагає нейтралізувати або перетворити твердий "з'їдений" корозією ділянку. Перетворювач (нейтралізатор) іржі наноситься на механічно очищену підготовлену підкладку. Після цього спостерігаємо реакцію "посиніння" (почорніння) локальних скупчень. Повторюємо нанесення засобу до зникнення коричневих плям. Перетворювачі бувають змиті і незмивні.

           

У разі наявності плям, цяток, що вказують на присутність "рудого шкідника" навіть після очищення і немає можливості видалити більше, застосовуйте ґрунтовку по іржі перед нанесенням алкидной фарби. Грунтування проводимо в одне покриття, далі йдуть два шари барвистого речовини, згідно з технічним описом. Даними діями ви збільшуєте термін служби фінішної фарбування. Емаль алкіду можна придбати зі знижкою на нашому сайті.

 

           З метою економії, можна скористатися широко відомими емаль - грунт продуктами. Її можна застосовувати, минаючи процес ґрунтування. Немає часу, немає сил, немає зайвих коштів - вибирайте фарбу 3 в 1.

 

            Чим дорожче коштує грунт або фарба по іржі, тим більше містить інгібіторів, відповідно, результат буде радувати набагато довше.

 

             Наскільки краще зчистити з поверхні верхній пошкоджений шар, перетворюєте основу за допомогою хімічних антикорозійних засобів, настільки довше прослужить пофарбоване готовий виріб або металева деталь конструкції під шаром фарби для металу.

 

             Гарантійні терміни вказані в технологічних картах систем забарвлення професійними продуктами: за умови правильного виконання підготовчих робіт. І пам'ятайте, наші консультанти завжди готові допомогти і підказати.