Студія фарб та декору Bogema

Як вибрати лак для дерева? Різновиди лаків для деревини.

          Природні будівельні матеріали цінувалися у всі часи, і наш час - не виняток. До виробів з натурального дерева ми відчуваємо особливу прихильність і відчуваємо непереборне бажання користуватися ними якомога довше, підкресливши природну красу і свої спогади. Складно переоцінити рятівні властивості лаку для дерева в справі захисту деревини та створення ефектного візуального сприйняття.

 

          Найчастіше лак вибирають або за призначенням (для підлоги, для стін, для меблів і т.д.) або по сполучній (пленкообразующему) компоненту в складі рідини, а також враховують умови нанесення - внутрішні роботи або зовнішні. Дерево - пористий матеріал, якщо не було пофарбовано або лакувати, то легко забруднюється, важко очищається.

 

 

 

Лак по дереву підбирають в залежності від:

- якості оброблюваної деревини;
- особливостей застосовуваного грунту (морилки, просочення і т.п.);
- очікуваної сили атмосферних явищ;
- випаровування, часу висихання і екологічної чистоти;
- водостійкості;
- ступеня бажаної прозорості плівки, кольору, блиску;
- рівня механічного впливу;
- захисту від цвілі, грибка, комах і шкідників;
- кінцевого призначення при експлуатації.

 


         Усередині приміщень для дерев'яних стін, стель, панелей, переважно, використовують водний акриловий лак. Слабкий запах, швидка швидкість висихання і мінімальні вимоги до механічної стійкості - головні чинники, що впливають на вибір. Акриловий лак з додаванням антисептичних добавок може бути застосований для нанесення у вологих приміщеннях і навіть в саунах. Акрилові водні лаки особливо популярні в європейських країнах, тому що найбільш екологічні.


         

 

 

           Лак для меблів, вікон, дверей - це, в першу чергу, алкідний і алкідно-уретановий, - більш стійкі до фізичних навантажень і щоденної експлуатації, але запах до повного висихання доведеться трохи потерпіти. Якщо чисте повітря має найбільше значення, важлива швидкість висихання - візьміть акриловий лак для меблів. При зміщенні акценту на особливу витривалість зупиніться на поліуретановому водорозчинні лаку. Можете заглянути в наш розділ акцій і скористатися знижками для економії бюджету.

 

 

 

 

          Найбільш вдалі варіанти лаку для підлоги - епоксидний, поліуретановий і Алкід-Уретанові. Це і захист і відмінна фортеця на знос основної поверхні, а також водонепроникність, плюс, виграшний зовнішній вигляд. Важливу роль відіграє жорсткість або м'якість породи дерев'яного покриття, так як від цього залежить підбір необхідних якостей кошти нанесення, наприклад, лаку для паркету. М'якому дереву "сподобається" більш еластичний склад, жорсткого - твердий, створює щільну структуру.

 

           Який би лак ви не вибрали, надзвичайно важлива якість самого дерева, вихідного: влагосодержание, унікальний малюнок поверхні, колір, запах, показник пористості, наявність або відсутність шкідників, свіже або застаріле покриття. Потім йде підготовчий етап, від якого залежить результат ваших зусиль. Лакова поверхня завершує і закріплює процес.

 

            Для зовнішніх робіт головні вимоги, що пред'являються до лакової поверхні - стійкість до впливу навколишнього середовища (атмосфера). Вологість, перепади температур при зміні пір року, вплив сонячних променів не проходять безслідно для будь-якого покриття, тим більше для дерев'яного.  


            Тому покриття лаком при зовнішніх роботах (стосується і підлоги всередині приміщення) бажано здійснювати при дотриманні наступних умов:

 

- три шари лаку;

- перші два - з глянцевим блиском (третій шар - від матового до глянцевого, за бажанням);

- обов'язково проводите межслоевой шліфування;

- перший шар лаку розводите на 20% розріджувачів для кращого вбирання і зчіпки з поверхнею.

 

             Зверніть увагу на найміцніші водостійкі лаки: епоксидні і поліуретанові. Більш світлостійкі - поліуретанові.

 

             Все однокомпонентні лаки, крім поліуретанових, колеруются з метою імітації цінних порід дерев або відповідно до вашого колірним рішенням. Колеровать лакові покриття служать довше.


     Лак для дерева можна купити в готовому кольорі або заколеровать в обраний по каталогу.

             Сфера застосування лакових сумішей дуже обширна, тому краще проконсультуватися у наших фахівців і, заодно, скористатися проведеної акцією.