Студія фарб та декору Bogema

Які бувають фарби?

          Час читання - 3 хвилини

         В даний час фарби - це вже не та субстанція з запахом неприємного характеру, яка облуплюється до її повного висихання. Існує багато різновидів з яких найбільшою популярністю користуються такі типи:

 

          - водно-дисперсійні фарби (водоемульсійні) - об'єднання полімерів акрилової і латексної смоли, сополімерів і фарбувальних частинок. У зв'язку з таким складом і змінюються умови розведення фарби, достатньо звичайної води, без використання розчинника. Особливістю є те, що після нанесення фарби на поверхню вода випаровується і на ній залишається рівний, міцний, красивий шар полімерної плівки. Процес висихання водно-дисперсійної фарби варіюється від 12 до 24 годин, але властивість липкості втрачається вже через 2-3 години.

 

         - масляні фарби - споконвічні, але все частіше витісняються більш технологічно сучасними варіантами, хоча для деяких матеріалів до цих пір вважаються найкращими. Принцип виготовлення масляних фарб - простий, основа з оліфи з додаванням полімеризаторів (затверджувачів) і барвників. Процес висихання таких фарб залежить від їх складу і займає від 2 до 11 днів, при цьому поверхнева плівка утворюється протягом 7 годин.

 

         - алкідні фарби - це універсал по застосуванню. Основою у виготовленні такої фарби є синтетична смола схожа за характеристиками з олійними фарбами. При цьому алкідні емалі є більш стійкими до вологи, світла, утворюють більш міцну поверхню і швидкість висихання у їх переважає. Процес висихання здійснюється завдяки реакції фарби з киснем. Недоліком таких фарб є розчинник - він досить токсичний і має характерний неприємний запах, який зберігається протягом довгого часу. Є випадки, коли результат того вартий.

 

         На додаток базовим типам на основі складу, фарби відрізняються і за інгредієнтами - додаткових, які надають блиск, бархатистість і безліч інших ефектів. На приклад, при використанні спеціальних фактурних фарб, стіни можна зробити більш виразними. Такі фарби містять спец добавки і наносяться товстим шаром, в залежності від інструменту в процесі нанесення можна сформувати всілякий рельєф.