Студія фарб та декору Bogema

Декоративна штукатурка. Види і особливості?

          Будь-яка будівля або приміщення має своєрідну унікальну енергетику, призначенням, диктуючи загальний настрій при огляді. Бажання прикрасити і внести свою ідею виражається в рішенні почати ремонт. Початкова стадія підготовки укладає в собі обдумування всіх деталей проекту, його винятковість, потім практичність і формування кінцевого компромісного варіанту. Як тут не згадати про сучасну штукатурку ?!

 

           По суті, штукатурка являє собою натуральну будівельну суміш, здатну при висиханні створювати затверділий шар. Для зручності її поділяють за призначенням: звичайна, спеціальна і декоративна.

Звичайна використовується для вирівнювання стін перед нанесенням інших верств.

Спеціальна винайдена для досягнення певних цілей: ізоляція або екранізація.

Декоративна штукатурка передбачає створення естетичного шару при нанесенні кінцевого покриття стін, стель і конструкцій дизайнера.

В останні роки роль декоративної штукатурки при оновленні фасадів будівель або створенні інтер'єрів істотно зросла. Даний вид покриття поверхні змусив піти на задній план вибір шпалер і лакофарбових матеріалів. Невибагливість у догляді, відсутність алергенів, можливість підвищити унікальність, вносячи додаткові елементи, механічна міцність, високий рівень захисту від парового ефекту і довговічність - сукупність якостей, які завоювали серця споживачів.

 

За сферою застосування їх можна розділити на дві великі групи:

- в системах утеплення фасадів;

- як імітацію: дикого каменю, полірованого мармуру, бетону, дерева, тканини, шкіри і т.д.

 

В системах утеплення при зовнішніх фасадних роботах частіше використовують структурні і мозаїчні штукатурки.

"Баранчик" і "короїд" відносять до структурних штукатурок. Їх відмінність полягає в розмірі "зерна" (гранул) в суміші. "Короїд" після нанесення схожий на малюнок кори дерев. "Баранчик" з більш дрібними однаковими гранулами, створює поверхню, поцятковані рівномірним рельєфним малюнком. Структурні штукатурки можуть бути з іншими наповнювачами (напр., Волокнами бавовни, шовку) для створення складного рельєфу на поверхні. Дані будівельні суміші можна придбати в готовому вигляді в розділі акційних пропозицій, а також заколеровать при бажанні.

 

За своїм складом вони можуть бути мінеральними (сухі суміші), акриловими, силіконовими та силікатними.

Мозаїчна штукатурка дуже схожа на "баранчик", але замість зерен включає в себе кольорові камінчики одного розміру на основі безбарвного сполучного (акрилової дисперсії). бувають:

- натуральні;

- штучні;

- фарбовані;

- змішані.

 

         

Натуральні біднішими в кольорі, але довше зберігають свої естетичні властивості, штучні - навпаки.

 

         Виникнення статичних мікротріщин технологічно обумовлено системою утеплення, тому створення рельєфних візерунків дозволяє їх робити непомітними.

 

         Наведені вище штукатурки декоративні можна застосувати в системах утеплення пінопластом.

 

         В системах утеплення мінеральною ватою не рекомендуємо застосовувати акрилові, через низьку паропроникності на тлі інших.

 

         Краща декоративна штукатурка - силіконова. Так як має високу паропроникність та найкращими водовідштовхувальними властивостями.

 

         Деякі з даних декоративних покриттів навіть мають здатність до самоочищення: пил і бруд періодично змиваються разом з опадами.

         Фактурні штукатурки відрізняються способом нанесення малюнка за допомогою особливих інструментів: шпателей, кельмою, валиків (з незвичайними зрізами, формами і ворсом), - або спеціальними техніками комбінування матеріалів. Фактурні штукатурки ще можна назвати дизайнерськими, настільки вони незвичайні і сліпучі.   

 

         Поєднання дикого і полірованого каменя на поверхні, тканини і дерева, зі збереженням характеристик стійкості мінеральної поверхні, стає доступним, завдяки дизайнерським штукатурок. Марсельська або венеціанська штукатурка, покриття з ефектом оксамиту, шовку, металіка, мерехтлива, перламутрова - лише мала частина візуальних вражень, втілених в життя руками майстра Такі суміші можуть використовуватися як самостійно, так і в комплексі з іншими матеріалами: воском, лаком, блакиттю, блискітками.

 

           Всі роботи супроводжуються фотографіями з демонстрацією безлічі технік застосування.

 

           Готові роботи наших майстрів можна побачити в окремому розділі нашого сайту. Якщо хочете спробувати освоїти дизайн самостійно, то проконсультуйтеся і придбайте необхідні матеріали в розділі акцій, отримавши знижку в якості приємного подарунку до покупки.